Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Dotazy > Dotaz číslo 3 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Otázky a odpovědi - dotaz

Na tento dotaz je možno reagovat prostřednictvím formuláře umístěného pod všemy předchozími reakcemi (tedy úplně dole).
 
Autor: Dominika Datum a čas: 01:54  29.9.2010 Hodnocení: (+16)      + 38    - 22
Předmět: Náhlý úhyn rybiček po dvou dnech
Text dotazu: Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 54l akvárko, po týdenním zaběhnutí jsem koupila 6 pávích oček a 8 neonek, po dvou dnech mi z ničeho nič dvě neonky zemřeli a dnes zemřela další… Nevím, co by mohlo být špatně, jsem začátečník… Voda je nastavena na 24,5°C, mám filter, který mi poradili v akvaristice a krmím granulemi TETRA POND – prý pro hezké barvy rybiček. Páví očka si na tom pochutnávají, ale neonky (alespoň se mi zdá), ani moc ne… Žeby se vyhladověli? Nebo v čem by mohl být problém? (testy vody jsem nedělala…)

Dotaz převzat z Návštěvní knihy 3.7.2010

Seřadit podle: Datumu    Hodnocení 
Čas
Datum
Autor Odpověď +
-
01:57
29.9.2010
AquaSat No pokud byly neonky dobře živeny v akvaristice, tak nemohly za 2 dny vyhladovět k smrti. Spíš bych to viděl na problém s vodou. Pokud má totiž voda v akváriu velmi rozdílné složení oproti té v akvaristice na kterou byly neonky zvyklé, mohly leknout právě z „šoku“ z této prudké změny. Takže by to chtělo asi pořídit některé základní testy zejména pak na dusičnany (které ve větším množství rybky moc nesnášejí). a dusitany(které jsou i v relativně malém množství pro ryby jedovaté. Ještě stojí za zmínku otestovat PH vody, které u nás bývá většinou vysoké, zatím co tropické rybky jsou zvyklé spíše na kyselé vody s nízkým PH. Ovšem jeho snižování je trošku problém. pokud je jeho hodnota jen o málo vyšší, tak to až tak nevadí, pokud by bylo hodně vysoké, už by to asi trošku problém byl. Na optimální hodnotu PH vody se podívejte do nějakého akvaristického rybího atlasu (na internetu jich je spousta, a to i v češtině). (20)
 + 38
 - 18

Vaše reakce

Jméno nebo přezdívka (3 až 30 znaků)
Vaše reakce (max. 1000 znaků)
Opište kontrolní kód (ochrana proti botům) Opište tento text do políčka níže
Pokud se vám nepovede napoprvé opsat kód správně, zkuste to znovu. Pokud je kód nečitelný aktualizujte tuto stránku (F5).
Je to v dnešní době bohužel nutné k odfiltrování reklamních botů. Ti by jinak časem tyto stránky zahltily reklamou (většinou na velmi nebezpečné stránky). Děkuji za pochopení.Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 21.07.2024 v 02:25:02 za 0,006 (0,002) sekund.

  RSS