Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Postřehy > Ryby > Pancéřníček 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Pancéřníček

Pancéřníček vs. umělohmotná skalka, aneb když uklízet, tak všude...
 
17.05.2003 - Úvod...
Pokud máte v akváriu nějaké Pancéřníčky, Ancistrusy,... (ryby žijící na dně akvária), tak se pokud možno vyhněte všelijakým napodobeninám hradů, skalisek s otvory a tak dále. Mohlo by se vám totiž stát to, co mě - mohly by jste v nich jednoho "krásného" dne nalézt kus těla rybičky (v mém případě jednoho Pancéřníčka). A věřte, není to moc veselý ani příjemný pohled.... Příčina: v jeskyni se pravděpodobně nahromadil kal a detrit a Pancéřníček tam zůstal bohužel moc dlouho... Závěr: Pokud přece jen chcete mít tyto dekorace v akváriu, minimálně jednou za den pečlivě přepočítejte všechny své Pancéřníčky, Ancistrusy,... a vlastně i ostatní obyvatele akvária a "objekt" pravidelně odkalujte. Je vhodné to dělat i častěji než celé akvárium!!! V tom lepší případě tyto věci z akvária úplně odstraňte. Tož má rada celá...
13.06.2003 - Studium problematiky
Teď, když jsem si přečetl článek o Ancistrusech na stránkách p. Rosika, (Sekce: Postřehy > Ryby > Krunýřovec skvrnitý), mám na tuto událost poněkud odlišný názor, než před měsícem. Pancéřníček zřejmě kvůli umělohmotné skále a detritu nezemřel. Kvůli čemu tedy ale zemřel doopravdy, to s jistotou říci nemohu. Díky výše zmíněnému článku jsem si také objasnil, proč z něj zbyla jen taková "malá část" - Ancistrus ho - mrtvého Pancéřníčka - zlikvidoval (i když i to není úplně jisté)... Na tuto událost jsem si vzpomněl také díky podivnému chování druhého Pancéřníčka, který poslední dobou lítá po nádrži jako splašený a dělá při tom všelijaké akrobatické kousky. A mám pocit, že budu mít i o tuhle rybku (druh) méně, no co se dá dělat. Jo a kdyby náhodou někdo z Vás věděl, proč se tak divně chová, napište mi a já to zde mile rád uveřejním. Samozřejmě i s odkazem na vaši osobu :)
15.06.2003 - Smrt Pancéřníčka
Pancéřníček bohužel nepřežil. Když jsem se dnes vrátil z chaty, byl už mrtvý...

Externí odkazy k tématu:
Prozatím nebyly vloženy žádné externí odkazy


Komentáře k tématu
 
Jméno:    
Předmět: povolený počet znaků: 3-80
Text komentáře:
povolený počet znaků: 3-600
Přepište z obrázku následující text: (rozlišují se malá a velká písmena!)
Opište tento text do políčka níže11:46 17.10.2010 - stepka - ancistrus
mam v akvarku jednoho ancistuse a par kytek zatim ne rybky proto se chci zeptat jestli mam ancisruse krmit suchym krmivem nebo mu prozatim budou stacit casti rostlinek
18:12 17.10.2010 - AquaSat - RE: ancistrus
Zdravím, v nejhorším případě by mohly ancistrusovi stačit i rostlinky (ikdyž ne všechny by pro něj byly vhodné), ale přesto bych ho doporučil krmit ideálně tabletovým krmivem, které se přímo vyrábí pro tento druh akvarijních rybek. Pokud jste "suchým krmivem" myslel klasické vločkové krmivo pro rybyčky, tak to není moc vhodné, zejména pro to, že poměrně dost kazí vodu pokud ho rybičky rychle nesežerou - nehledě na to, že plave na hladině. Naproti tomu tablety jsou vyráběny tak, aby ve vodě vydrželi delší dobu a tolik ji "nekazily".


Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 15.04.2024 v 10:43:29 za 0,010 (0,002) sekund.

  RSS