Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Postřehy > Rozmnožování > Parmička duhová 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Parmička duhová

Tak se nakonec k mému překvapení přeci jen vyplatilo pořídit samečkům této rybky samičku. Zatím po akváriu plave pár malinkých rybiček(poprvé jsem napočítal 4), kterých jsem si všiml, až byly vylíhnuté z jiker. Bližší informace budu postupně přidávat do tohoto článku. A snad alespoň jedna přežije v akváriu až do dospělosti. Jak tomu bylo dříve u živorodek nebo druhých parmiček (které již v akváriu ale nemám).
 
08.06.2008 - Objev

Dnes večer jsem při pozorování akvária objevil nejdříve jednu malou rybu výše zmíněné Parmičky duhové, a po pár minutách sledování jsem našel celkem 4. Většina byla jich byla ještě malých (odhadem měli do 4-5mm na délku) a jednu trošku větší(délka okolo 6mm). Odhadem bych řekl, že nejstarší nemohla být starší než 2-4dny. Nejmenší měla maximálně 2 dny. Dále je budu sledovat a doufat, že jich přežije co možná nejvíce a že samozřejmě nebudou poslední. Fotografie se budu snažit přidat později (ikdyž současným fotoaparátem to asi moc kvalitní fotografie nebudou)

10.06.2008 - Už jen dvě?

Tak dneska jsem našel už jen dvě malé rybičky. Tak snad se ty dvě zbývající jen někde schovávají. A co se týče velikosti, vypadají pořád stejně... no možná jsou o nějakou desetinku milimetru větší :) Jedno z menších mláďat je na fotografii níže (ten "flek" uprostřed):

mladá Parmička duhová

mladá Parmička duhová

25.08.2008 - Přežila to pouze jedna

Do dnešního dne přežila sice pouze jedna malá Parmička duhová (pravděpodobně samička), která se má ale čile k světu. Taktéž za ty dva měsíce hodně vyrostla a je už skoro stejně velká, jako její matka. Foto mladé parmičky:

cca 2 měsíce stará Parmička duhová

cca 2 měsíce stará Parmička duhová


Externí odkazy k tématu:
Prozatím nebyly vloženy žádné externí odkazy


Komentáře k tématu
 
Jméno:    
Předmět: povolený počet znaků: 3-80
Text komentáře:
povolený počet znaků: 3-600
Přepište z obrázku následující text: (rozlišují se malá a velká písmena!)
Opište tento text do políčka nížeDoposud nebyl vložen žádný komentář.


Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 21.07.2024 v 03:38:59 za 0,008 (0,002) sekund.

  RSS