Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Postřehy > Akvárium > Plastické venkovní pozadí 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Plastické venkovní pozadí

Pozadí patří do každého akvária, protože pohled skrz akváriu na např.: květovanou tapetu nepůsobí pěkně. Tento problém se dá sice vyřešit tím, že koupíme tapetu s nějakým pěkným akva motivem a nalepíme ji na zadní (případně i boční) stěnu akvária. Ale pokud nechcete akváriu takto "odbít" a pokud jste alespoň trošku zruční, můžete si udělat své vlastní plastické pozadí (3D). A jestli se tak rozhodnete, mám pro vás návod, jak si takové pozadí vyrobit. Bude se jednat o pozadí které se umístí za akvárium, tekže nebudou problémy s zarůstání řasami jak je tomu u vnitřních plastických pozadí.
 
04.08.2003 - Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • Polystyrenovou desku rozměrů shodných se zadní (boční) stěnou akvária, tloušťky 5cm
  • Nitro barvu (nejlépe černou, ale může bít i tmavě hnědá,... podle vkusu :-) Z vlastní zkušenosti mohu říci, že zpětné přebarvování pozadí není příliš jednoduché a proto je vhodné použít nitro barvu takové barvy, jakou chcete mít výsledné pozadí.
  • štětec

Postup

Umístění pozadí za akváriumNa polystyrenovou desku postupně nanášíme barvu tak, aby vytvářela jemnou strukturu prohlubenin. Ale pozor, nenanášejte příliš velké vrstvy, barva totiž vyžírá polystyren postupně, takže hned po nanesení se může rýha zdát malá, ale po čtvrt hodině se můžete dostat skrz!! Takže je lepší vytvářet malé rýhy a případně je po chvíli prohloubit. Nebojte se takto vytvořit i větší díry - čím strukturovanější a "hornatý" povrch, tím lépe. Kolem okrajů nechte nevybagrovaný asi 1-2 cm silný rámeček - ať jsou kraje stejně hluboké! Až budete mít hotovo, nechte ještě desku dva až tři dny vysmrádnout a můžete začít s instalací za akvárium. Z tohoto důvodu je dobré si před zařízením pohrát s umístěním skříňky tak, aby se tam pozadí vešlo a šlo snadno nasadit, ale ne tak aby propadlo za akvárium. Akvárium je dobré nechat kousek (stačí pár milimetrů) povystrčené venku, aby se pozadí mohlo položit na takto vzniklí rantl. A to je vše. :-) Pokud se chcete k tomuto návodu, nebo k pozadí samotnému vyjádřit, máte možnost k tomu možnost na konci stránky v komentářích.

Fotky

A tady máte fotografii mého plastického pozadí.
Mé plastické pozadí


Externí odkazy k tématu:
Prozatím nebyly vloženy žádné externí odkazy


Komentáře k tématu
 
Jméno:    
Předmět: povolený počet znaků: 3-80
Text komentáře:
povolený počet znaků: 3-600
Přepište z obrázku následující text: (rozlišují se malá a velká písmena!)
Opište tento text do políčka níže20:14 07.3.2010 - Jirka - 3D
Můžeš mi prosím napsat jaké označení nitro barvy jsi použil? je potřeba barvu potoím neutralizovat jako při použití epoxidu?
06:51 12.03.2010 - AquaSat - RE: 3D
Použil jsem obyčejnou nitro barvu z "domácích zásob". Konkrétní označení už si ale nepamatuji bohužel nepamatuji(tuším že to byla jakási základová barva) - stejně na něm ale příliš nezáleží. A co se týče neutralizace, tak tu jsem neprováděl. Chce to ale barvu nanášet s citem aby se hned neprožrala skrz celou tloušťku polystyrenu.


Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 21.07.2024 v 04:00:17 za 0,011 (0,003) sekund.

  RSS